Specjalna sesja poświęcona projektowi EAST

Razem z organizatorami konferencji #CPOTE2020 mamy przyjemność zaprosić Państwa na specjalną sesję poświęconą naszemu projektowi FIRST TEAM „Opracowanie nowego typu stosu ogniw paliwowych na potrzeby polskiego sektora energetycznego.” Projekt był realizowany w latach 2017-2020 w ramach programu FIRST TEAM Fundacji na rzecz Nauki Polskiej i współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Sesja specjalna podsumowuje:

– opracowanie łatwej do uszczelnienia i łatwej w montażu konfiguracji stosu

– optymalizację mikrostruktury elektrod

– przestrzenną optymalizacja rozkładu katalizatora

– rozwój technologii przyrostowej do wytwarzania elektrod

– modelowanie wieloskalowe ogniw paliwowych typu SOFC

Więcej informacji o sesji dostępnych jest na stronie: https://www.s-conferences.eu/cpote2020/special-session-east

Wyróżnienie pracy doktorskiej

Z przyjemnością informujemy, iż praca doktorska stypendysty w projekcie First Team, pana dr. inż. Marcina Moździerza, została wyróżniona w edycji 2019 ogólnopolskiego konkursu Akademickiego Centrum Komputerowego „Cyfronet” na najlepszą pracę doktorską zrealizowaną w oparciu o zasoby Centrum. Gratulujemy!
Więcej informacji dostępnych pod adresem: http://www.cyfronet.krakow.pl/aktualnosci/17607,3,komunikat,konkurs_na_prace_doktorska_-_edycja_2019_-_wyniki.html

Avizo Software Use Case Gallery

Wyniki badań z projektu, opublikowane w dwóch różnych artykułach naukowych zostały przedstawione w galerii wizualizacji danych firmy ThermoFisher Scientific – producenta oprogramowania AVIZO. Galeria podsumowuje przykłady interesujących trójwymiarowych wizualizacji danych dokonanych przy użyciu oprogramowania AVIZO.

Wyróżnienie pracy magisterskiej w konkursie Diamenty AGH

Z przyjemnością informujemy, iż praca magisterska stypendysty w projekcie FIRST TEAM, pana mgr inż. Marcina Pająka, została wyróżniona w konkursie Diamenty AGH. Jest on corocznym konkursem na najlepszą pracę magisterską obronioną w Akademii Górniczo-Hutniczej. Praca magisterska pana Prokopa pt. „Design Optimization of a Steam Reforming Reactor Using an Evolutionary Alogorithm” została wyróżniona w kategorii prac teoretycznych. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

Drugie seminarium dotyczące postępów w projekcie FIRST-TEAM

Dnia 13 grudnia 2018 odbyło się drugie wspólne seminarium dedykowane omówieniu postępów w realizacji projektu FIRST TEAM, „Opracowanie nowego typu stosu ogniw paliwowych na potrzeby polskiego sektora energetycznego”, numer projektu First TEAM/2016-1/3. W otwartym seminarium wzięli udział członkowie zespołu FIRST TEAM, partner zagraniczny, osoby współpracujące, studenci oraz inne osoby z AGH oraz Shibaura Institute of Technology. Podczas spotkania członkowie zespołu zaprezentowali postępy w pracy oraz przedyskutować je z partnerami zagranicznymi. Omówiono również plany na przyszłą współpracę. Fotorelację z wydarzenia można znaleźć w zakładce galeria.

Mamy diament AGH!

Z przyjemnością informujemy, iż praca magisterska stypendysty w projekcie FIRST TEAM, pana mgr inż. Tomasza Prokopa, uzyskała jeden z sześciu diamentów AGH. Diamenty AGH jest corocznym konkursem na najlepszą pracę magisterską obronioną w Akademii Górniczo-Hutniczej. Praca magisterska pana Prokopa pt. „A numerical analysis of transport phenomena in micro-channels of a solid oxide fuel cell anode” zdobyła trzecie miejsce w kategorii prac teoretycznych. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

Szczegóły można znaleźć na stronie:

Wyróżnienie pracy magisterskiej

Miło nam poinformować, iż praca magisterska, stypendysty FIRST TEAM, pana mgr. inż. Tomasza Prokopa zdobyła wyróżnienie w konkursie Diamenty AGH i tym samym dostała się do finału konkursu. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie, które nastąpi w marcu 2018.  Warto przypomnieć i wyniki pracy prezentowane były na Studenckiej Sesji Kół Naukowych zdobywając pierwsze miejsce w Sekcji Energetyki i Techniki Cieplnej. Gratulujemy!

Pierwsze seminarium dotyczące postępów w projekcie FIRST-TEAM

Dnia 13 września 2017 odbyło się pierwsze wspólne seminarium dedykowane omówieniu postępów w realizacji projektu FIRST TEAM, „Opracowanie nowego typu stosu ogniw paliwowych na potrzeby polskiego sektora energetycznego”, numer projektu First TEAM/2016-1/3. W otwartym seminarium wzięli udział członkowie zespołu FIRST TEAM, partnerzy zagraniczni, osoby współpracujące, studenci oraz inne osoby z AGH oraz Kyoto University. Seminarium było częścią większego wydarzenia pt. „Polish-Japanese Seminar on innovative Technologies in Heat Transfer”. Spotkanie odbyło się w ramach trzydziestolecia współpracy pomiędzy AGH oraz Kyoto University. Podczas spotkania członkowie zespołu zaprezentowali postępy w pracy oraz przedyskutować je z partnerami zagranicznymi. Omówiono również plany na przyszłą współpracę. Fotorelację z wydarzenia można znaleźć w zakładce galeria. Program oraz tytuły prezentacji można znaleźć na stronie konferencji www.pol-jap2017.agh.edu.pl.

Zapraszamy do przejrzenia zdjęć z Seminarium w naszej Galerii.

Udział w konferencji SMART ENERGY Conversion and Storage

W dniach 3-6 września 2017 w Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się konferencja naukowa 6th Polish Forum SMART ENERGY Conversion and Storage, pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Ogniw Paliwowych i Wodoru. Podczas konferencji wyniki prac nad stałotlenkowymi ogniwami paliwowymi przedstawił laureat programu First TEAM, dr Grzegorz Brus w prezentacji posterowej pt. „Microstructure-oriented model of direct internal reforming SOFC”, zdobywając na najlepszy poster. Podczas konferencji wyniki prac na nowymi metodami produkcji ogniw SOFC przedstawił również doktorant i członek zespołu First TEAM, mgr Maciej Chalusiak prezentując poster pt. „Development of solid oxide fuel cell manufacturing methodology using robocasting technology”.

Gratulujemy!